Синя лампа - лікування та знезараження

Головна
/
Блог
/
Синя лампа - лікування та знезараження

Синя лампа - лікування та знезараження

Бактерицидні лампи - надзвичайно корисні та актуальні прилади, які широко застосовуються насамперед в умовах лікарняних стаціонарів. Однак, думати, що цей тип медичних приладів використовується виключно в лікарняному спокої або поліклініці по сусідству - це помилка. Бактерицидна лампа може зустрітися вам у найнесподіваніших місцях, наприклад – у дитячому садку. До речі, у багатьох дитячих садках такі лампи використовують щодня, і за умов епідемії ковіду ця тенденція лише зросла.


Кварцова й бактерицидна лампа - різниця

Одна з найпоширеніших помилок – те що бактерицидна лампа кварцова, одне й теж. Це зовсім не так. Різниця, в першу чергу, полягає у склі - в оболонці, що використовується. Зокрема, в кварцовій лампі, використовується, відповідно, кварцове скло, тоді як у бактерицидній – увіолеве. Можливо, ця назва скла занадто складно запам'ятовується і вимовляється, хоча було б правильно називати тип ламп, що описується, саме так - увіолева лампа. Проте, прижилася саме назва “бактерицидна”.

При цьому лампи (випромінюючі елементи) використовуються однакові, як у випадку з кварцовим склом, так і у випадку з увіолевим. Тож саме скло впливає на кінцевий ефект. Ртутна газорозрядна лампа випромінює ультрафіолетовий потік світла, який, проходячи через скло, набуває певних властивостей. Цим і визначається рекомендоване використання бактерицидних та кварцових ламп.

Так, кварцове скло, пропускаючи ультрафіолет утворює озон, що відразу стає помітно за характерним запахом який виникає в приміщенні після включення кварцевої лампи. Увіолеве скло має інші властивості, тому не створює озон.

Бактерицидна - більш безпечна?

Так. Справа в тім, що бактерицидна лампа спеціально виготовляється за таким принципом, щоб відрізати хвилі жорсткого ультрафіолету, які утворюють озон. Як ви вже зрозуміли, ультрафіолетові лампи можуть бути різними. Кварцова вважається більш шкідливою, особливо - для очей, дивитися на неї довго не можна, так як це дуже шкідливо для зору, якщо мова йде про маленьких дітей.

Бактерицидна лампа практично не несе шкоди для зору (хоча й не є повністю безпечною), і є кращим варіантом для роботи в приміщеннях, де мається на увазі присутність людини. Тобто, якщо ви бачите, наприклад, в описі дитячого садка, що «Кварцювання приміщень проводиться регулярно», обов'язково уточніть, який тип ламп використовується в даній установі.

Якщо ж вас цікавить синя лампа як покупка для будинку - краще купуйте бактерицидну, тобто з увіольовим склом. Абсолютної безпеки для очей, звичайно, не буде і в цьому випадку, проте шкідливого випромінювання буде в рази менше. До речі, не забувайте, що будь-яке ультрафіолетове світло, незалежно від різновиду лампи, ще й шкодить шкірі. Хоча, знову ж таки, кварцова лампа в цьому питанні є лідером, тоді як бактерицидна має набагато менше негативних впливів.

Універсальність і безпека

Бактерицидна лампа чудово знезаражує повітря, а також всі доступні для світла поверхні. Крім того, з її допомогою можна продезінфікувати питну воду і навіть стерилізувати ті чи інші предмети. Цікавий момент – після кварцування приміщення, його вкрай бажано провітрити, а ось у разі використання бактерицидної лампи, провітрювання не є необхідною умовою.

Якщо ви хочете купити бактерицидну лампу, пам'ятайте, що її потрібно зберігати у недоступному для дітей місці. Це тендітний предмет, який, до того ж, заснований на ртутній лампі, отже, вкрай небажано вдихати пари які утворюються, якщо вона розіб'ється. Тим більше – в умовах закритого приміщення.


Чудовий вибір і швидка доставка

У нашому інтернет-магазині є широкий вибір різних медичних приладів. Ви можете придбати бактерицидні лампи за доступною ціною з доставкою по всій території України. Будь-які питання, що вас цікавлять щодо товарів, що купуються, ви можете задати нашим консультантам використовуючи зазначені контакти.

08.05.2022